15 lipiec 2003

Góry,góry i po górach. 12-13 lipca w Nowym Mieście Lubawskim odbyła sie 3 i 4 eliminacja Mistrzostw Okregu w Popularnych Samochodowych Wyscigach Górskich. Na prawie dwukilometrowej trasie ścigało się ponad 20 kierowców w 4 klasach. Klasę maluchów w obydwu dniach zdominował Michał Szałkowski,co powoli staje sie normą w okręgówce. Kilka sekund za nim na metę wjeżdzali Mariusz Kowalewski, Maciej Fotek i Krzysztof Kozłowski.
Klasa 2 to popis jazdy Piotra Furcherta i Bogusława Czubaj na fiacie CC.
Silnie obsadzona i bardzo wyrównana była najbardziej dla mnie interesujaca klasa 3. Wystartowało kilka silnych aut z peugeotami Georga Acharda i Andrzeja Markuszewskiego na czele, oraz potwornie szybka honda Grzesia Łazarewicza. Pierwszego dnia w biegach zapoznawczych dotrzymywałem kroku czołówce, lecz w biegach finałowych układ wtryskowy mojego civica odmówił posłuszeństwa. Wygrał Andrzej Markuszewski przed Georgem Achardem i Grzegorzem Łazarewiczem. Po całonocnym remoncie silnika moja honda wreszcie "zagadała". Niedzielna runda była strasznie wyrównana i pierwsza trójka zamkneła się w jednej sekundzie (po 6 km podjazdów). Zwycieżył ponownie Andrzej, Grzesiek wskoczył na miejsce drugie, mi ze stratą 0.1 sekundy przypadło w udziale miejsce 3.
W najmocniejszej klasie Zbigniew Staniszewski dzielił i rzadził. Swoją potworną Astrą objeżdżał auta czteronapędowe i pewnie wygrał generalkę. Drugi był Boguś Mydło a trzeci najbardziej widowiskowo jeżdzący Marian Genstwa (ford sierra).

Kolejna eliminacja wyścigów górskich już 9 i 10 sierpnia w Lubawie, gdzie gorąco zapraszam.


BUCZ